Hakkımızda

2013 yılında "Lüleburgaz Bisiklet Derneği" olarak bisiklet kullanımını ve sporlarını sevdirmek, takım kurmak, yarışmacı sporcular yetiştirmek, yarışmalara katılmak için kurulan derneğimiz 2016 yılı ile birlikte bünyesine motosiklet sporlarını da dahil etmiş ve kulüpleşmiştir.

Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere çeşitli tur organizasyonları düzenleyerek faaliyetlerine devam eden derneğimiz, aynı zamanda çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalara da artan sayılarla katılım sağlamaya devam etmektedir.

Doğanın korunması adına bisiklet kullanımını artırmak için farkındalık yaratmaya devam eden derneğimiz, yaz aylarında hafta sonları 12-16 yaş grubu çocuklarımız için de turlar düzenlemektedir. Ayrıca zaman zaman her yaş için geçerli bisiklet kullanma kurslarını tekrarlamaktadır.

Her anlamda Lüleburgaz Belediyesi ile dayanışma içerisinde bulunan derneğimiz çeşitli bayram etkinliklerinde yer almakta ve belediyemizce düzenlenen her türlü sosyal farkındalık projeleri için destek vermektedir.

2017 yılı ile birlikte sporcu yetiştirme ve Türkiye Bisiklet Federasyonu müsabakalarına katılmak amacıyla takım oluşturma hedeflerine doğru yol alan kulübümüz LUBİS bisiklet takımının tescilini gerçekleştirmiştir.

Bu güne dek amacı yalnız pedal çevirmek olmayan derneğimiz belediyemizce organize edilen kültürel etkinliklerde yerini aldığı gibi bünyesinde de farklı konularda çeşitli söyleşiler, paneller, sağlık kursları, bilgisayar ve dil kursları gibi faaliyetleri de hayata geçirmeyi başarmıştır.

Yaptığımız her faaliyette yarınımızın garantisi olan nesilleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma, onları bir birey olarak topluma kazandırma heyecanı ile hareket ettiğimizin bilinmesi ve böyle bilinen bir sivil toplum kuruluşu olarak anılmayı sağlamayı hedefliyoruz

Bu bağlamda yaptığımız her faaliyetin aynası olan sosyal medya hesabımızdan bizleri takip eden herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bisiklet Takımımız

Lüleburgaz Bisiklet Motosiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği olarak 2017 yılında takım tescilimiz gerçekleşti. Artık ülkemizdeki tüm yarışmalara katılabiliriz. Takımımıza başarılar diler bol pedallı ve enerjik günler dileriz.

Tüzük

Tüzüğümüz görmek için tıklayınız.